st-pride.sk

loading

loading

telefon: +421 905 976 793

email:alexanderfusi@gmail.com

Pon – Pia: 08:00 – 17:00

Palety

Drevené palety a Europalety
Domov > PALETY

V PALETÁCH SA VYZNÁME


Radi by ste vedeli, ako rozpoznáte štandardnú paletu od europalety, alebo aké znaky nesie poškodená paleta? My vám radi poskytneme informácie, ktoré vám pomôžu v lepšej orientácii a vy tak budete vedieť, ktoré drevené palety sú pre váš obchod najvhodnejšie.
VYUŽITIE PALIET VO VAŠOM PODNIKANÍ
  • ušetríte čas a peniaze, pretože naše drevené palety sú plne kompatibilné so zásobovacou infraštruktúrou
  • dosiahnete vyššiu efektivitu pri preprave a skladovaní tovaru
  • získate zvýšenú stabilitu zaťaženia a zredukujete možnosť poškodenia tovaru vďaka kvalitnej konštrukcii paliet
  • zdokonalíte efektivitu v automatizovaných výrobných a skladovacích prevádzkach
  • ušetríte náklady na materiál riešením priateľským k životnému prostrediu
  • znížite zdravotné a bezpečnostné rizíká na pracovisku vďaka bezpečnému upevneniu a jednoduchému prenášaniu ťažkého tovaru
palety v podnikani


AKÉ DREVENÉ PALETY SÚ PRE VÁS VHODNÉ?


EUROPALETY

Drevené palety rozlišujeme na štandardné, jednorazové, atypické a europalety.


Aký druh paliet je pre vaše podnikanie najvýhodnejší? Jednorazové, štandardné či atypické palety ocenia predovšetkým tí, ktorí palety nepoužívajú pravidelne, palety sa im nevracajú alebo používajú iba vnútro-štátnu dopravu.


Europalety sa využívajú najmä v medzinárodnom obchode a logistike. Štandardné drevené palety sa vyznačujú vysokou kvalitou a nižšími nákladmi. Pokiaľ by ste potrebovali vyvážať tovar za hranice, štandardné palety je nutné ošetriť podľa certifikátu IPPC. Takéto palety je potom možné využiť aj na prepravu do zahraničia, kde platia prísnejšie podmienky.


Palety slúžiace na viacnásobné použitie prinášajú finančné úspory oproti paletám vhodným na jedno použitie. Poskytujú značné zníženie v spotrebe energií, vytváraní pevného odpadu a emisií skleníkových plynov v porovnaní s paletami na jedno použitie. Načerpajte u nás dostatok informácií o drevených paletách a zaobstarajte si tie najvhodnejšie.

AKÁ JE NOSNOSŤ DREVENÝCH PALIET?Klasické rozmery štandardných paliet a europaliet sú 1200 x 800 mm. Ich nosnosť je stanovená normou na 1500kg. Táto norma ďalej uvádza, že je možné na seba priberať 3 palety.


Platí teda, že nosnosť spodnej palety je 4500kg. Pri menších paletách nosnosť zákonite klesá a závisí od rozmerov jednotlivých drevených paliet.


Objednajte si drevené palety práve teraz! A nezabudnite sa zoznámiť s ponukou výkupu a opravy paliet!


V ST-Pride sa špecializujeme najmä na predaj paliet, objednajte si ich u nás práve teraz! Nezabudnite sa taktiež zoznámiť s ponukou výkupu a opravy paliet!


EUROPALETY
EUROPALETY


EUROPALETY

Europalety sú najrozšírenejším druhom paliet na svete. Rôznorodé palety časom prešli štandardizáciou a vo väčšine európskych krajinách sa používajú práve ISO certifikované europalety, ktorých veľkosť je univerzálne vhodná pre nákladné autá, vysokozdvižné vozíky a sklady.


Rozmer europaliet aj ich pevnosť sú navrhnuté tak, aby zodpovedali medzinárodným normám pre skladovanie, prepravu a manipuláciu. Podľa predpisov sa pri nových europaletách štandardne vykonáva ošetrenie proti škodcom – IPKZ. Toto ošetrenie je často vyžadované v zahraničí a jeho prevedenie je nutné doložiť certifikátom.


Na klátoch dlhšej strany sú vypálené registračné znaky garanta a poskytovateľa licencie, ďalej číslo užívateľa licencie a znak EUR v oválnom rámčeku. Všetky znaky je možné nájsť na oboch stranách palety. Nové palety sú čisté a bez vlhkých plesní. Všetky kláty sú ostrúhané, nevyštípané a zvlaky nie sú poškodené. Rohy palety sú stupené orezom.

NAPÍŠTE NÁM

MÁTE NA NÁS OTÁZKY ALEBO POTREBUJETE PORADIŤ?

+421 905 976 793

+421 905 976 793

info@stpride.sk

info@stpride.sk

+421 905 976 793

Mateja Bela 2494/2 Trenčín

Copyright © 2022 ST PRIDE Group, s.r.o.

 
Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. Ak budete pokračovať v používaní tejto stránky budeme predpokladať, že ste s ňou spokojní.
Rozumiem