st-pride.sk

loading

loading

telefon: +421 905 976 793

email:alexanderfusi@gmail.com

Pon – Pia: 08:00 – 17:00

Mulčovacia kôra

Vyrobená z recyklovaných drevených obalov
Domov > MULČOVACIA KÔRA

MULČOVACIA KÔRA


Farebná Mulčovacia kôra je vyrobená recykláciu dreveného odpadu. Poškodené drevo je rozdrvené v štruktúre 20 – 25 mm a zafarbené ekologicky nezávadnou UV odolnou farbou.


Na výrobu používame výhradne len čisté, chemicky neznečistené obaly zo suchého dreva bez kôry. Mulčovaciu kôru ponúkame v žltej a červenej farbe. Balená je do 70 litrových vriec alebo do big bagov s obsahom 700 litrov.Čisto prírodný produkt


Drevná štiepka je čisto prírodný produkt, jedná sa o narezanú a drvenú kôru ihličnatých stromov. Hlavnou úlohou mulčovacej kôry je obmedziť prerastaniu burín, chrániť rastliny pred mrazom a redukovať erózii pôdy.


Aplikáciou mulčovacej kôry pri výsadbe zelene výrazne zvýšite ujateľnosť rastlín. Mulčovacia kôra bráni ich uschnutiu a zamedzuje výpar vody z pôdy, čím udržuje pôdu stále vlhkú a tým znižuje potrebu závlahy. Čerstvá kôra z lesa alebo z píly nie je vhodná, pretože obsahuje látky, ktoré mnohé rastliny neznášajú.


Vzhľad kôry z píly a drevnej štiepky je odlišný. Neupravená kôra pôsobí lacným dojmom. Často vďaka absencia zodpovedajúcej frakcie dreva nespĺňa základné vlastnosti, ktoré sa od dekoračnej kôry očakávajú.MULČOVACIA KÔRAMULČOVACIA KÔRA

Ako sa používa ?


Pod označením mulčovacia kôra sa zvyčajne predáva zmesborovicovej, smrekovej alebo smrekovcovej kôry drvenej na rôznorodú frakciu tak, aby veľkostne pôsobila prirodzene. Drvená kôra napomáha miernemu okyseleniu pôdy, čo prospieva kyselomilným rastlinám, ako sú azalky, rododendrony, vresy a vresovce a valná časť okrasných ihličnanov i listnatých kríkov.


Nevhodná je pre všetky druhy, ktoré kyslú pôdu neznášajú. Ak použijete drevnú štiepku na už založené a vysadené záhony, je dôležité pôdu predtým dôkladne vyplieť. V bežných okrasných záhonoch je vrstva mulčovacej kôry vysoká 10-15 centimetrov. Musíme však počítať s tým, že kôra časom zoschne a zľahne.


Kôru je preto potrebné na začiatku sezóny a ku koncu leta doplniť. Mulčovacia kôra môže mať svoju prirodzenú farbu, farbí sa ale tiež na oranžovú, zelenú či žltú. Záleží len na vašom vkuse, ktorú z nich si vyberiete.NAPÍŠTE NÁM

MÁTE NA NÁS OTÁZKY ALEBO POTREBUJETE PORADIŤ?+421 905 976 793

+421 905 976 793

info@stpride.sk

info@stpride.sk

+421 905 976 793

Mateja Bela 2494/2 Trenčín

Copyright © 2022 ST PRIDE Group, s.r.o.

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. Ak budete pokračovať v používaní tejto stránky budeme predpokladať, že ste s ňou spokojní.
Rozumiem