st-pride.sk

loading

loading

telefon: +421 905 976 793

email:alexanderfusi@gmail.com

Pon – Pia: 08:00 – 17:00

Drevené brikety

Certifikovaný výrobca drevených brikiet
Domov > DREVENÉ BRIKETY

CERTIFIKOVANÁ VÝROBA RUF BRIKIET


Sme certifikovaní výrobcovia jedných z najkvalitnejších drevených brikiet na trhu – brikiet RUF, ponúkame predaj a zásielkový dovoz brikiet RUF až k Vám domov. • Dovoz zdarma pri nákupe 2 TON a viac v okresoch Bratislava, Dunajská Streda, Pezinok, Senec, Trenčín a Trnava
 • Garancia návratnosti
 • Vysoká výhrevnosť
 • Kvalitné spracovanie
 • Výhrevnosť celého bytu
 • Certifikovaný proces výroby
 • Pri serióznom a dlhodobom záujme cena dohodou


DREVENÉ BRIKETY


DREVENÉ BRIKETY RUF

Po založení ohňa drevom alebo horúcim popolom či iným podpaľovačom horia spočiatku miernym plameňom a potom tlejú, s vôňou dreva, z ktorého boli vyrobené.


Drevené brikety majú vysokú výhrevnosť a pri spaľovaní vzniká len minimálne množstvo popola, ktorý je výborným minerálnym hnojivom. Vďaka praktickému baleniu je s briketami ľahká manipulácia. Drevené brikety RUF je možné použiť prakticky vo všetkých druhoch ohrievačov.

KDE POUŽÍVAŤ VYKUROVACIE BRIKETY?Hodia sa do takmer všetkých typov kotlov – na drevo aj uhlie, otvorené krby, krbové vložky a v neposlednom rade pre kachľové pece. Bezkonkurenčne najvyššiu výhrevnosť drevených brikiet potom dosiahnete, ak spaľujete drevené brikety v kotli na drevoplyn.


Tento jav spôsobený veľmi nízkou vlhkosťou lisovaných drevených pilín, a teda ich vysokou výhrevnosťou, ktorá je vyššia než u bežného palivového dreva.DREVENÉ BRIKETY RUF
AKO POUŽÍVAŤ DREVENÉ BRIKETY?


DREVENÉ BRIKETY RUF

Pri spaľovaní brikiet je dôležitá regulácia vzduchu. Pre zapaľovanie je potreba dostatok kyslíka, aby nastalo správne spaľovanie. Pre horenie a následné žeravenia sa naopak prívod vzduchu uzatvára pre dlhú dobu uvoľňovania tepla.


 • Prikladanie – zaťažujte spaľovací priestor maximálne do jednej polovice, pretože drevené brikety pri horení zväčšujú objem
 • Pre horenie plameňom – odlamujte kúsky brikiet veľké ako päsť a v malom množstve prikladajte
 • Pre dlhodobé horenie – prikladajte celej brikety a znížte prívod vzduchu
 • Popol je hnojivo – zužitkujte malé množstvo vzniknutého popola ako výborné minerálne hnojivo


SKLADOVANIE RUF BRIKIETDrevené brikety je vhodné skladovať v suchých a uzavretých priestoroch alebo je možné využiť aj otvorené zastrešené plochy. Pri suchom skladovaní majú prakticky neobmedzenú dobu skladovania.


Vďaka stohovateľnosti paliet i balíkov sú výrazne znížené priestorové nároky na uskladnenie. Chlad a vlhko briketám nevadí, priamy kontakt s vodou briketám škodí.DREVENÉ BRIKETY RUF


NAPÍŠTE NÁM

MÁTE NA NÁS OTÁZKY ALEBO POTREBUJETE PORADIŤ?info@stpride.sk

info@stpride.sk

+421 905 976 793

Mateja Bela 2494/2 Trenčín

Copyright © 2024 ST PRIDE Group, s.r.o.

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. Ak budete pokračovať v používaní tejto stránky budeme predpokladať, že ste s ňou spokojní.
Rozumiem